Stres, permanentne zmęczenie, niehigieniczny tryb życia – wszystkie te czynniki mogą w poważnym stopniu przyczyniać się do problemów z erekcją. Niestety nadal jest to dla wielu mężczyzn temat tabu. Badania natomiast pokazują, że problem ten dotyka aż 3,5 miliona mężczyzn w Polsce.


Z czego wynikają problemy z potencją?


Problemy z erekcją mogą mieć bardzo wiele przyczyn i wbrew pozorom nie zaczynają się one dopiero po 60. Wielu młodych mężczyzn boryka się z problemem, który odbiera im część pewności siebie, doprowadza do kłopotów w związku i niejednokrotnie staje się przyczyną rozstania. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że o ile problemy z potencją mogą oczywiście wynikać z przyczyn neurologicznych oraz innych poważnych dolegliwości, o tyle bardzo często są wynikiem niezdrowego stylu życia: złej diety, braku odpowiedniego wypoczynku, nadużywania alkoholu i innych używek. Kłopoty w sferze seksualnej to kwestia bardzo krępująca. Spora część mężczyzn nie chce przyznać się do problemu i zgłosić po pomoc lekarską. Część problemów można jednak rozwiązać dzięki lekom, na które nie trzeba mieć recepty. Jednym z nich jest Kamagra.


Kamagra – jak działa?


Kamagra to jeden z kilku ogólnie dostępnych leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu. Składnikiem wszystkich jest sildenafil, którego działanie polega na zachamowaniu zbyt szybkiego odpływu krwi z prącia w wyniku fosfodiesterazy. Dzięki stosowaniu kamagry naczynia krwionośne pozostają dłużej rozszerzone, co ułatwia swobodny przepływ krwi do prącia. Dopiero w takich warunkach możliwe jest powstanie wzwodu i utrzymanie go odpowiednio długo. Dzięki czemu przywraca utraconą sprawność seksualną w bezpieczny sposób i pozwala na nowo czerpać satysfakcję z kontaktów seksualnych.