Problemy z erekcją dotykają coraz większej grupy mężczyzn w każdym wieku. Jest to wstydliwy kłopot, z którym panowie rzadko udają się do lekarza, próbując poradzić sobie z nim we własnym zakresie. Jak leczyć problemy z erekcją?

Farmakologia

Jeszcze do niedawna farmakologiczne środki na potencję były dostępne jedynie w aptekach na receptę lub na czarnym rynku. Obecnie można je kupić już bez recepty, w formie tabletek, kremów i maści, zawierających niewielkie ilości substancji wpływających na zdolność do powstawania i utrzymania erekcji. Najpopularniejszym środkiem jest Viagra, czyli farmaceutyk, którego składnikiem aktywnym jest sildenafil. Substancja ta blokuje enzym odpowiedzialny za kurczenie się naczyń krwionośnych, doprowadzających krew do członka. W ten sposób może ona docierać do ciał jamistych w dużej ilości przez długi czas, co powoduje utrzymanie się erekcji. Podobnie działanie wykazują również tadalafil i wardenafil, substancje czynne w środkach farmakologicznych tożsamych do popularnej Viagry.

Inne sposoby na problemy z erekcją

Zażycie małej tabletki to najłatwiejszy sposób na kłopoty z erekcją, jednak działa on jedynie czasowo i nie rozwiązuje przyczyny problemu. Jeśli więc tego typu kłopoty powtarzają się częściej, warto spróbować innych metod leczenia. Najtrafniejsze może zaproponować lekarz, który po wykonaniu odpowiednich badań będzie mógł zdiagnozować przyczynę problemu i dobrać do niej właściwe leczenie. We własnym zakresie panowie mogą też podejmować działania zaradcze. Weryfikacji warto poddać dietę i jeśli to konieczne, wprowadzić do niej więcej produktów poprawiających potencję. Warto też zadbać o właściwą dawkę aktywności fizycznej, ograniczyć stres i zażywać suplementy diety przeznaczone dla mężczyzn.