Brak erekcji podczas stosunku nadal stanowi temat tabu. Według badań tylko 10% mężczyzn z takimi problemami odwiedziło specjalistę lekarza, który mógłby im pomóc poradzic sobie z tym problemem. Zaburzenia erekcji, które definiuje się jako uporczywą niezdolność uporczywą do osiągnięcia i utrzymania wzwodu mogą mieć zaś bardzo różne przyczyny.

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Przyczyn zaburzeń erekcji może być bardzo wiele. Dzieli się je przede wszystkim na te natury fizjologicznej, i te natury psychicznej. W tym drugim przypadku bardzo często okazuje się, że niezbędna wręcz jest pomoc seksuologa lub pójście na terapię. Problemy z erekcją nie muszą bowiem wiązać się z aktualnym związkiem lub jakimkolwiek innym związkiem miłosnym. Często leżą dużo głębiej i ich odkrycie wymaga wykonania wraz z terapeutą określonej pracy. Bardzo często jednak problemy z erekcją mają przyczynę fizjologiczną. Oczywiście ich źródłem mogą być problemy hormonalne, neurologiczne lub przebyte urazy, natomiast bardzo często okazuje się, że źródło problemu tkwi w niehigienicznym stylu życia. Wtedy można sięgnąć po bezpieczne leki na potencję, które przywracają mężczyźnie sprawność seksualną. 

Jak można wzmocnić wzwód?

Kamagra i Viagra to leki z grupy inhibitorów fosfodiesterazy piątego typu. Stosuje się je w przypadku problemów z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Ich podstwowym składnikiem jest sildenafil, który sprzyja utrzymaniu rozszerzonych naczyń krwionośnych, dzięki czemu możliwe jest napłynięcie krwi do prącia i utrzymanie tego stanu w trakcie stosunku. Dzięki temu mężczyzna odzyskuje sprawność seksualną i może na nowo cieszyć się intymnymi kontaktami z partnerką. Odzyskuje także w ten sposób pewność siebie, która bardzo często zostaje wyraźnie osłabiona przez problemy z erekcją.